TPSE477M010R0050
Part Number:
TPSE477M010R0050
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V