TPSE337M010R0060
Part Number:
TPSE337M010R0060
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V