173D106X9020WWE3
Part Number:
173D106X9020WWE3
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
10 µF
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V