TACH226M006XTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TACH226M006XTA
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
H
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V