TLJN226M010R3800
Part Number:
TLJN226M010R3800
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 0805
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
N
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V