TLCL336M006RTA
Part Number:
TLCL336M006RTA
Description:
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 0603
In Stock:
311
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
L
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V