TACL475M010XTA
Part Number:
TACL475M010XTA
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0603
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
L
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V