F950J337KBAAQ2
Part Number:
F950J337KBAAQ2
Description:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 1411
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V