TAJB157M006RNJ
Part Number:
TAJB157M006RNJ
Description:
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 1411
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V