TAJD107M006RNJ
Part Number:
TAJD107M006RNJ
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V