TAJB334K050RNJ
Part Number:
TAJB334K050RNJ
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 50V 1411
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V