TCM1A225M8R
Part Number:
TCM1A225M8R
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0603
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V