F931V335MBA
Part Number:
F931V335MBA
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V