TPSA226K006R0900
Part Number:
TPSA226K006R0900
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1206
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V