TAJA106K010TNJ
Part Number:
TAJA106K010TNJ
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V