TPSV107K025R0100
Part Number:
TPSV107K025R0100
Description:
CAP TANT 100UF 10% 25V 2924
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V