T499D106K050ATE1K0
Part Number:
T499D106K050ATE1K0
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V