06035J7R5BAWTR\MKG
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
06035J7R5BAWTR\MKG
Category:
Thin Film Capacitors
Description:
CAP THIN FILM 7.5PF 50V 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
7.5 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.029" (0.73mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50 V