HTC0603-1E-1R2-J-L5
Manufacturer:
Susumu
Part Number:
HTC0603-1E-1R2-J-L5
Category:
Thin Film Capacitors
Description:
CAP THIN FILM 1.2PF 25V 0201
Manufacturer :
Susumu
Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
1.2 pF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.31mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25 V