04025J1R9P4STR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
04025J1R9P4STR\500
Category:
Thin Film Capacitors
Description:
CAP THIN FILM 1.9PF 50V 0402
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
1.9 pF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance :
±0.02pF
Voltage - Rated :
50 V