GWV4R500
Part Number:
GWV4R500
Description:
CAP TRIMMER 0.6-4.5PF 500V TH
Capacitance Range :
0.6 ~ 4.5pF
Height - Seated (Max) :
0.310" (7.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
2000 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.118" Dia (3.00mm)
Voltage - Rated :
500 V