GWV2R550
Part Number:
GWV2R550
Description:
CAP TRIMMER 0.4-2.5PF 500V TH
Capacitance Range :
0.4 ~ 2.5pF
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
3000 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.118" Dia (3.00mm)
Voltage - Rated :
500 V