0512-000-A-4.5-20LF
Manufacturer:
CTS Corporation
Part Number:
0512-000-A-4.5-20LF
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Description:
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
4.5 ~ 20pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.090" (2.28mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.176" L x 0.130" W (4.47mm x 3.30mm)
Voltage - Rated :
100 V