W601-WM1WM1-48INCH
Manufacturer:
WITHWAVE CO LTD
Part Number:
W601-WM1WM1-48INCH
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY 1MM PLUG TO PLUG 4'
In Stock:
5
Manufacturer :
WITHWAVE CO LTD
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1.0mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
1.0mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
1.81mm OD Coaxial Cable
Color :
Violet
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
110 GHz
Ingress Protection :
Length :
48.0" (1.2m) 4.0'
Operating Temperature :
-55°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
1.0mm to 1.0mm