VN50-00635NLFLMF-A
Manufacturer:
Verotronic Technologies
Part Number:
VN50-00635NLFLMF-A
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY 2.4MM JACK TO JACK 25"
Manufacturer :
Verotronic Technologies
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.4mm Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
2.4mm Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
14.80mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
50 GHz
Ingress Protection :
Length :
25.00" (635.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
2.4mm to 2.4mm