135101-R1-36.00
Manufacturer:
Amphenol RF
Part Number:
135101-R1-36.00
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 36"
Manufacturer :
Amphenol RF
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Hand Formable .085
Color :
Gray
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
12.4 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms