DK2-A0-03-650-121-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Part Number:
DK2-A0-03-650-121-C
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
CSA, UL
Breaker Type :
Switch Only
Current Rating (Amps) :
50A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
65 V