DA2-B0-10-610-1A1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Part Number:
DA2-B0-10-610-1A1-C
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA, UL
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
10A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
80 V