CA2-B2-46-650-121-KG
Manufacturer:
Carling Technologies
Part Number:
CA2-B2-46-650-121-KG
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CCC, CSA, UL489
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
50A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
120 V
Voltage Rating - DC :
150 V