W.FL-2LP-04N1-A-70SM
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
W.FL-2LP-04N1-A-70SM
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY W.FL PLUG-PLUG 2.756"
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
W.FL Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
W.FL Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.81mm OD Coaxial Cable
Color :
Gray
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
2.756" (70.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C