AO1-B2-10-020-133-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Part Number:
AO1-B2-10-020-133-C
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CCC, CSA, UL
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
20mA
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
80 V