W.FL-LPG-062N3D-A-11-140
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
W.FL-LPG-062N3D-A-11-140
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY W.FL PLUG 5.512"
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
W.FL Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
Cable (Round)
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.95mm OD Coaxial Cable
Color :
White
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.512" (140.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C