TA45-ABFBPJ19C0-AZM02
Manufacturer:
SCHURTER
Part Number:
TA45-ABFBPJ19C0-AZM02
Category:
Circuit Breakers
Description:
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
SCHURTER
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
1.9A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
60 V