ESS31-TC-001-DC24V-0,5A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
ESS31-TC-001-DC24V-0,5A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR SOLID STATE 500MA 24VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Pushbutton
Approval Agency :
EN60934, UL1077
Breaker Type :
Solid State
Current Rating (Amps) :
500mA
Illumination :
Green, Orange, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
30 V