8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
Part Number:
8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 80VDC
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) :
50A
Product Status :
Obsolete
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
80 V