8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR 30A 277VAC 80VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
30A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Obsolete
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
80 V