8340-F110-P1M0-B8H0-15A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
8340-F110-P1M0-B8H0-15A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Breaker Type :
Magnetic
Current Rating (Amps) :
15A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
80 V