UFLVHF6-04K2TTFVA20-151
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
UFLVHF6-04K2TTFVA20-151
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CONNECTOR
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
2nd Connector :
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.81mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.945" (151.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C