JAEP-2-1-51-1-B1-300
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
JAEP-2-1-51-1-B1-300
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 300A 65VDC
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
300A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
65 V