JLE-3-1-63-5-B4-175
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
JLE-3-1-63-5-B4-175
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 175A 240VAC
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
175A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
3
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V