203-22-2-66-751-A-3-13
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
203-22-2-66-751-A-3-13
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR .75A 32VDC ROCKER
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
UL1077
Breaker Type :
Magnetic
Current Rating (Amps) :
750mA
Illumination :
Green
Illumination Voltage (Nominal) :
120V
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Not For New Designs
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
32 V