452-K14-LN2-260008-80A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
452-K14-LN2-260008-80A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 80A 28VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push-Pull Plunger
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL1077
Breaker Type :
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :
80A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
28 V