219-3-1REC4-66-7-2-30
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
219-3-1REC4-66-7-2-30
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 600VAC
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
30A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
3
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
600 V