H.FL75-2LP-084H-A-180
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
H.FL75-2LP-084H-A-180
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY H.FL PLUG-PLUG 7.087"
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
H.FL Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
H.FL Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
1.5 GHz
Ingress Protection :
Length :
7.087" (180.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
75 Ohms