U.FL-LPHF6-062N2D-A-130
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
U.FL-LPHF6-062N2D-A-130
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY U.FL-CABLE PLUG 5.118"
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
Cable (Round)
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.95mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.118" (130.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C