279-2-1-52-9-9-100-H
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
279-2-1-52-9-9-100-H
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 160VDC
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
100A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
160 V