209-2-1-63-4-9-100-A-V
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
209-2-1-63-4-9-100-A-V
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
100A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V