2210-T230-K0T1-H0-16A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
2210-T230-K0T1-H0-16A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRC BRKR THRM
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Breaker Type :
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :
16A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
3
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
65 V