C22-B0-14-614-2B1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Part Number:
C22-B0-14-614-2B1-C
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
CCC, CSA, UL
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
14A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V