8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
Part Number:
8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 80VDC
Actuator Type :
Not Included
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) :
60A
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
80 V